• Digitálna hra Kameň, papier, nožnice

• Dnes žiaci piateho ročníka na predmete Digitálne technológie hrali hru Kameň, papier, nožnice.

To je nuda, čo? ALE!

Žiaci to až také nudné nemali, pretože hru si najprv museli naprogramovať na micro:bitoch, museli využiť doterajšie vedomosti o premenných a výbere náhodných čísel a dokonca sa dnes naučili aj niečo nové, a to použitie podmienok AK – POTOM, INAK – AK, atď., z angličtiny známe ako IF-THEN-ELSE. A ako to reálne fungovalo? Presne tak ako klasická hra Kameň, papier, nožnice.. Keď s micro:bitom žiaci potriasli, náhodne sa im zobrazil na displeji buď kameň, papier alebo nožnice. To bola zábava!

​​​​​​​Mgr. Lenka Jančíková

prikladáme aj video

• Motorky ovládané micro:bitom

•

Žiaci si dnes na krúžku Roboty a programovanie postavili zo sady Wukong 32v1 motorky, ktoré ovládal samozrejme náš kamoš micro:bit. Dokonca sme urobili aj preteky, pozrite si video ako to dopadlo :)

Kliknite na priložený odkaz a zobrazí sa Vám video z dnešného krúžku.

A v neposlednom rade prikladáme video, kde si náš šikovný žiak Maroš Sisák sám vylepšil program a naprogramoval micro:bit tak, aby sa motorka navyše aj otáčala do strán.

• Úhrada poplatkov stravného ŠJ za FEBRUÁR 2023

•

Úhrady poplatkov stravného za Február  2023 zasielajte na bankový účet školy:

Prima Banka, a.s.: IBAN: SK11 5600 0000 0036 3201 9002

Variabilný symbol: 022023

Poznámka:meno a priezvisko žiaka, trieda

Termín úhrady do 3.2.2023

Výška poplatkov stravného je každý mesiac podľa aktuálneho počtu dní v mesiaci, z toho dôvodu si NEZADÁVAJTE TRVALÝ PRÍKAZ v banke.

Stravnicí

Výška mesačného poplatku stravné – Február   2023

EUR

MŠ od 2 - 6 rokov                                    20dní x 1,90 EUR = 38.- EUR

ZŠ stravníci I. st.                                     20 dní x 1,50EUR = 30.- EUR

ZŠ stravníci II. st.                                    20dní x 1,70EUR = 34.- EUR

ZŠ desiata                                                20dní x 0,70 EUR = 14.- EUR

Dospelí               20 dní x 1,80   ....36.-  eur

Uvedené poplatky môžete uhradiť aj v hotovosti u vedúcej jedálne,a to v dňoch 31. 1.,  1.2. 2023 v čase od 7.30 do 10.30 hod.

• KARNEVAL

• Dňa 27.1.2023 v čase medzi 9:00 a 12:00 sa na našej škole uskutoční KARNEVAL pre deti MŠ a žiakov 1. stupňa ZŠ. Karneval sa bude konať v školskej jedálni.

>>> Príď, tešíme sa na teba a ukáž, že práve tvoja maska je tá naj! <<<

Aké ceny na vás čakajú?

• Každá maska dostane sladkú odmenu.
            • Súťaž o 10 najkrajších masiek.
            • Cena publika - ďalšia súťaž, v ktorej o najkrajšej maske rozhodnú žiaci druhého stupňa.
          • Vyrobili sme si krokomer

•

Dnes si žiaci na hodine digitálnych technológií vyrobili vlastný krokomer. Ako? No predsa s microbitom! Microbit obsahuje malú súčiastku – senzor akcelerometer, ktorý zaznamenáva údaje, ak sa s ním potrasie, otočí do strán, rýchlo pohne atď. K nášmu krokomeru sme využili možnosť „potrasenia“. Žiaci si s pomocou pani učiteľky Mgr. Lenky Jančíkovej naprogramovali microbit tak, aby po potrasení začal počítať kroky, čiže po každom kroku mal pripočítať +1 krok. Úlohou žiakov bolo zistiť koľko krokov urobia od počítačovej učebne k jedálni. Získané údaje sú zaznamenané v tabuľke. Musíme skonštatovať, že meranie krokov pomocou microbita asi nebude veľmi presné, no základ je, že sa žiaci naučili niečo nové – používanie premenných v programe, pochopili funkciu akcelerometra a zažili príjemnú a veselú hodinu s kamošom microbitom. Tešíme sa na ďalšie projekty 😊 (Nezabúdajte, že programovať microbit môžete aj doma, a dokonca aj keď nemáte microbit. Stačí si otvoriť makecode.microbit.org a na simulátore uvidíte, čo ste vytvorili.)

• Návšteva pekárne

• „Chlieb sa nikdy nepreje“. Naši predškoláci navštívili dňa 16.  januára  pekáreň na Družbe. Tentokrát vďaka  aktivitám Detskej univerzity  mali možnosť spoznať prácu pekárov. Je  pre nás samozrejmosťou, že chlieb alebo pečivo jeme každý deň. Ale ako sa taký chlieb, rožok  či vianočka dostane až k nám? Návšteva pekárne pomohla deťom pochopiť, ako vznikne chlebík. Hneď v úvode si prezreli priestory pekárne. Deti mali možnosť vidieť  postup výroby chlebíkov, pečiva a iných pekárenských výrobkov. Sledovali  celý výrobný proces od prípravy vstupných surovín, cez miesenie cesta , kysnutie cesta až po hotový výrobok – chutný, čerstvý chlebík. Zruční pekári popri svojej práci ,odpovedali aj na zvedavé detské otázky. Dozvedeli sme sa, že okrem klasického gazdovského chleba, pečú aj chlebíky zemiakové, mrkvové, kukuričné, chlieb multikorn, či delikates. Z ostatných pekárenských výrobkov je to rôzne pečivo, rožky grahamové, sójové, žemle, cereálne bulky, tyčinky  a sendviče.   Z ďalších produktov sú to obľúbené pizza rožky, makovky, perníky, kakaové hrebene aj moravské koláče. Celá pestrá škála čerstvých, voňavých a chutných maškŕt.

Na záver si predškoláci ochutnali výsledky práce pekárov a poďakovali za túto vydarenú exkurziu.

Mgr. Iveta Ondečková

• Pozvánka na ples

• Srdečne Vás pozývame na 4.Druž-Bál-  18.2.2023 o 18,00 hod, Hotel Šariš.

Vstupenky v cene 38 eur si môžete zakúpiť na sekretáriáte školy. Podrobnosti nájdete na plagáte

Všetci ste srdečne vítaní! Tešíme sa na vašu účasť.