• Zápis do materskej školy

• Divadlo Cililing v MŠ

Našu materskú školu navštívilo divadlo pre deti ,,Cililing“ s divadelným predstavením ,,Zázračný prsteň“.  Príbeh hľadaného zázračného prsteňa, ktorý má moc zmeniť svet a plniť želania ponúkol malým divákom množstvo dobrodružstva, humoru a poučenia. Skvelé herecké výkony, farebné kostýmy a kúzelná scénografia vytvárali atmosféru, v ktorej sa deti  cítili  ako súčasť príbehu. Toto predstavenie bolo nielen zábavné, ale aj poučné, pretože ponúkalo dôležité životné hodnoty a posolstvá.

• Tvorivé veľkonočné dielne v materskej škole

Veľkonočný čas sa blížia a naša materská škola v spolupráci s rodičmi zrealizovala tvorivé veľkonočné dielne. Deti spoločne s rodičmi vyrábali farebné vajíčka, zdobili medovníky na Veľkú noc, oboznamovali sa z rôznymi technikami zdobenia a tvorili veselé dekorácie. Boli nadšené z možnosti zapojiť sa do tvorivej činnosti a zdieľať túto skvelú skúsenosť so svojimi rodičmi. Sme nesmierne vďační všetkým rodičom, ktorí sa zapojili, a tešíme sa na ďalšie spoločné dobrodružstvá plné radosti a tvorivosti!

Kolektív MŠ ☺

• Opička KIKA sa učí byť lepšou

Naša materská škola sa zapojila do projektu OPIČKA KIKA SA UČÍ BYŤ LEPŠOU.  Projekt je realizovaný v spolupráci s Centrom poradenstva a prevencie v Bardejove (CPP) a zahŕňa 6 stretnutí, ktoré budú venované dôležitým oblastiam rozvoja detí. Je zameraný na podporu rozvoja sociálnych zručností, sebapoznania, poznávania emócií, zvládania hnevu, dodržiavania pravidiel a hraníc v správaní, ako aj na rozvoj sústredenia a vytrvalosti u našich malých predškolákov. Prostredníctvom aktivít a interaktívnych cvičení, ktoré budeme spoločne s centrom realizovať, naše deti získajú užitočné nástroje na lepšie zvládanie svojich emocionálnych prejavov a interakcií s ostatnými. Veríme, že prinesieme do života našich detí obohatenie a podporíme ich v ich celkovom osobnom raste a rozvoji.

• Spoločne tvoríme detstvo s farbami a látkami

💚 Zvyškový textilný materiál pre tvorbu detí, prináša do sveta detí krásu a farby. Sme oddaní myšlienke udržateľnosti a vytvárame zo zvyškových textílií nové príležitosti pre tvorbu a vzdelávanie najmladších.

🎨 Rozvíjajme kreativitu: Každý kus textílie je príbeh! S textilnými materiálmi deti objavujú svet farieb, vzorov a fantázie. Každý kus textílie je unikátny, s vlastným príbehom a históriou. Nie je to len tvorba, je to výraz osobnosti a radosti detstva!

🌱 Udržateľnosť v praxi: Pomáhame zachovávať planétu pre budúce generácie! V materskej škole vytvárame prostredie, kde deti nie len tvoria, ale aj rozvíjajú ekologické myslenie.

🌟 Spojme sily a tvoríme srdcia detí! S TAKOY môžeme spolu vytvárať kusy radosti, ktoré zostanú v srdciach detí. Nechajme deti objavovať svet farieb, fantázie a udržateľnosti. Pretože každý kúsok látky je malým kúskom radosti a veľkým krokom pre našu planétu! 🌍💙