• Oznam vedúcej ŠJ

• Poplatky na stravu a réžiu za mesiac  Máj    2022

Číslo účtu IBAN : SK11 5600 0000 0036 3201 9002

Do poznámky uviesť Meno a priezvisko žiaka a triedu.

MŠ  strava a réžia.......... 20 dní ...... 31.-eur

(Cena 1 stravného lístka 1,45 eur +2.- režijné náklady paušál na mesiac )

Mš predškoláci  strava a réžia 5 eur.-

Desiata  1.a2. stupeň   .....................10 eur.

1.stupeň    strava a réžia   25.- eur

2.stupeň strava a réžia   26,60 eur

Dospelí   strava a réžia     .................20 dní................... 24,60 eur.

Hmotná núdza 1.stupeň a 2.stupeň platia len réžiu 2.- eura za mesiac

Poplatky v hotovosti sa budú  vyberať v jedálni pri okienku.

29.4.2022    od 7,30 – 9.30

Poplatky za stravu od 1.1.2022

Materská škola       1,45 eur/ deň

1.stupeň                  1,15 eur/ deň

2.stupeň                 1,23 eur/ deň

Dospelí                   1,33eur -0,2 SF ...1,13 eur/deň

V zmysle zmien a doplnkov VZN Mesta BARDEJOV č.185/2020 schválených MZ dňa 26.11.2020 sa určuje príspevok na čiastočnú úhradu režijných nákladov v školských jedálňach (čiastočná úhrada za zničený nábytok, taniere, poháre, príbory atď), ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka vo výške 2 paušál na mesiac  s platnosťou od 1.1.2021.

Prosím o dôsledné vyhlasovanie detí z obeda  cez Edupage / JL

alebo na tel.0910 155 517  ,             email:jedalen.podpapiernou@gmail.com

• Deň Zeme- 22.4.2022

• Konečne po dvojročnej prestávke sme si dnešný Deň Zeme opäť pripomenuli priamo v prírode. Všetci žiaci školy sa prakticky zapojili do ochrany prírody a to tým, že sa podieľali na čistení sídliska Družba od odpadkov.

Deň bez vyučovania otvoril p.riaditeľ PaedDr. Ján Lazor, ktorý zdôraznil dôležitosť Dňa Zeme pre život človeka na našej planéte. Potom sme si z úst p.učiteľky Mgr.J.Lenártovej vypočuli zaujimavé informácie o súčasných trendoch ochrany prírody a cenné rady, ako aj my všetci môžeme denno-denne prispievať  svojim správaním a konamím k ochrane prírody. Na záver si žiaci vypočuli priebežné výsledky zberu Sabi viečok, tetrapakov, žiariviek a bateriek. No a potom sa už všetci rozutekali do svojich určených sektorov na sídlisku, aby tieto priestory vyčistili od odpadkov. Milým prekvapením však bolo, že tých odpadkov bolo veľmi málo. Takže obyvatelia sídliska Družba, ďakujeme, že sa o svoje okolie staráte!

V druhej časti dňa sa žiaci venovali športovým aktivitám. Podľa záujmu si zahrali florbal, vybíjanú, volejbal, bedmintom či stolný tenis. Tí menší si kreslili na chodník, či tvorili výtvory z prírodných materiálov.

Prežili sme pekný deň a veríme, že sme aj pomohli prírode.   Mgr.V.Deďová

• „ Land artovi „ umelci

• „ Land artovi „ umelci pracujú väčšinou s nádejným materiálom priamo v lese. Ide predovšetkým o lístie, konáre, kamene, sneh a ďalej z nich tvoria krásne diela. Tvoria ich v prírode, s prírodou, nedehonestujú ju a neznečisťujú. Snažia sa z nej vytvoriť niečo ešte krajšie a pozdvihnúť ju.

Aj naši žiaci sa dnes zahrali na takých umelcov pri príležitosti Dňa Zeme zbierali odpadky v blízkosti našej školy a vytvárali krásne diela z prírodnín. Mgr. Šarniková, Mgr. Kriššová, Mgr. Baranková, Mgr. Soltesová

• Prvácky ozajstný stromček

• V lese, v parku, v našom sade,

stromy rastú takmer všade.

Listnaté aj ihličnaté,

poľahky ich rozoznáte.

Tradíciou na škole je, že prváci si každoročne na Deň zeme sadia svoj strom, ktorý bude postupne rásť tak, ako oni budú rásť vo vzdelaní a výchove. Platan bude spomienkou na nich aj vtedy, keď už oni budú sedieť v iných laviciach ako v tých, ktoré sú v našej škole. Každý jeden zo zúčastnených priložil ruku k dielu. Vykopať jamu, posadiť strom, nasypať zeminu, poliať... A je to!

Mgr. E. Babejová, Mgr.M.Šarniková

• Divadelné predstavenie Čáry – Máry

• Dňa 12.4.2022 k nám zavítali herci Divadla Portál z Prešova a zahrali divadielko s názvom Čáry – Máry.

Keďže pandémia zasiahla aj kultúru, po dlhšom čase sme aj vďaka kultúrnym poukazom mali možnosť vidieť „živé“ predstavenie. Žiaci už od rána netrpezlivo očakávali príchod hercov. Divadielko bolo zaujímavým spestrením bežného školského dňa. V rozprávke s peknými pesničkami sme sa čarovným spôsobom ocitli na neobyčajných rozprávkových miestach. Bol to napínavý, ale aj zábavný a poučný príbeh o čarodejnici, ktorá hľadá stratený prútik. Pri svojom pátraní stretáva zaujímavých ľudí, indiánov a námorníka. Zaujímavosťou bolo, že aj vybrané deti z publika sa mohli predviesť v úlohe indiánov. A ako to všetko skončilo? Čarodejnica sa pomocou svojej vytrvalosti, vynaliezavosti a vtipu dostane k nečakanému rozuzleniu. Zistí, že mnohé náročné životné situácie zvládne aj bez čarovného prútika.

Výborné herecké výkony sme odmenili dlhotrvajúcim potleskom a už teraz sa tešíme na nové kultúrne podujatia.

Mgr. Iveta  Ondečková

• Veľkonočné vajce

• V piatok 8.4. v predvelkonocnom období žiaci 1. Stupňa a Nks robili spoločnosť pri slávnostnom odhalení Veľkonočnej kraslice na radnicnom námestí. Niektorí si čas v meste spríjemnili návštevou múzea, galérie, Dracej pivnice, či cukrárne.   PaedDr. Jana Binarová